95-100 Zgierz, ul. Wilamowska 20, Polska

Zdjęcia biznesowe, sesja biznesowa, wizerunek profesjonalisty

Zdjęcia biznesowe, sesja biznesowa, wizerunek profesjonalisty – jak to zrobić?

Zdjęcia biznesowe liderów organizacji i pracowników.

Decyzja o wyborze fotografa do sesji biznesowej jest jedną z ważniejszych podczas procesu kreacji wizerunku danej organizacji.  Zły dobór fotografa może skutkować albo stratą pieniędzy, albo niewłaściwym przekazem jaki będą niosły za sobą zdjęcia niewłaściwie wykonanie lub pozbawione charakteru.

Jedną z moich specjalizacji jest fotografia biznesowa, czyli sesja fotograficzna stworzona specjalnie na potrzeby danej organizacji. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, a moim celem jest wykonanie atrakcyjnych i przyciągających wzrok zdjęć takich aby wizerunek profesjonalisty był jak najbardziej wiarygodny.

Etap ustaleń

Zawsze przed sesją warunkiem koniecznym jest zbadanie potrzeb klienta, ustalenie przeznaczenia zdjęć, jaki mają mieć charakter, jak mają być przedstawione fotografowane osoby gdzie mają być wykonane oraz gdzie będą wykorzystywane. Zazwyczaj sesje biznesowe wykonuję u klienta w firmie aczkolwiek to nie jest regułą, gdyż często zgłaszają się do mnie osoby, które dopiero zaczynają działalność gospodarczą i od początku chcą zadbać o dobry wizerunek. Dobrym nawykiem jest wizja lokalna w przypadku gdy sesja będzie wykonywana u klienta biurze. Pozwala to na dobre przygotowanie się do sesji, skraca czas jej wykonania i w upewnia mnie, że nie będzie problemów z jej wykonaniem.
Na miejsce zawsze przyjeżdżam z przenośnym zestawem lamp studyjnych, jeśli jest potrzeba to zabieram również tła fotograficzne i własne zasilanie akumulatorowe. Dzięki temu sesję mogę wykonać w niemalże każdym miejscu.

Przebieg sesji

Przy każdej sesji biznesowej niezbędna jest wizażystka. Niezależnie czy fotografowane osoby to kobiety czy mężczyźni. W zależności od wstępnych ustaleń, na miejsce może przyjechać również stylistka, która pomaga w doborze ubioru, dodatków i akcesoriów a w razie potrzeby również uprasuje zagniecenia.

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o sukcesie sesji biznesowej jest dobre nastawienie osób fotografowanych. Wiele osób najzwyczajniej nie lubi się fotografować, czują się skrępowane, często zestresowane a zdjęcia są dla niech niemiłą koniecznością. To zupełnie normalne, ale całe szczęście mam na to swój sposób, potrafię temu zaradzić i już po kilku minutach model czuje się naturalnie i swobodnie a każde kolejne ujęcie  jest coraz lepsze.
Dobry portret pracownika nie powstanie bez profesjonalnego podejścia i kilku ważnych czynników jakimi są: dobre światło, które jest wielokrotnie przestawiane podczas sesji, odpowiednia mimika twarzy, wygląd ubrań, symbolika gestów. To właśnie te czynniki decydują o sukcesie sesji biznesowej.

Obróbka graficzna

Sesja biznesowa w postprodukcji niewiele różni się od sesji modowej. W jej wyniku powstaje kilkaset ujęć, z których wybierane jest jedynie kilkadziesiąt. Na przykład: z sesji zdjęciowej dla 8 osobowego zarządu spółki powstaje około 600 zdjęć, z których jest wybierane ok 40 zdjęć. Zdjęcia te później są obrabiane w programie graficznym przy użyciu tych samych technik jak w przypadku sesji modowej. Postprodukcja tego materiału zdjęciowego wraz z wyborem odpowiednich klatek trwa ok 7 dni roboczych. Są oczywiście wyjątkowe przypadki, w których oddaję zdjęcia już następnego dnia.
Na życzenie klienta wysyłam miniatury zdjęć tak by mógł on sam wybrać ujęcia, które będą później obrabiane.

Techniczna jakość zdjęć

Jakość materiału zdjęciowego, który powstaje podczas sesji biznesowej jest najwyższej jakości a same zdjęcia nadają się do wielkoformatowych wydruków. Pracuję na pełnoklatkowych lustrzankach i jasnych obiektywach, które w zależności od potrzeb mogą dawać albo superostry obraz w całym kadrze, albo miękko rozmywać tło dając wspaniały efekt.

Na zdjęciu poniżej widać szczegóły zdjęcia, których nie sposób dostrzec gołym okiem. (zdjęcie robione z odległości ok 3m)

zdjęcia biznesowe, sesje biznesowe, wizerunek profesjonalisty

 

Pola eksploatacji

Zdjęcia biznesowe i portrety pracowników, które wykonuję są robione zazwyczaj dla klientów biznesowych ich działów marketingu i  public relations i znajdują zastosowanie w:
– materiały na strony internetowe
– materiały prasowe i PR
– foldery i katalogi
– kalendarze
– wewnętrzne komunikatory firmy
– raporty roczne

Licencja na wykorzystanie zdjęć, które Państwo otrzymują, jest nieograniczona czasowo i terytorialnie.