95-100 Zgierz, ul. Wilamowska 20, Polska

Czym jest fotografia sportowa?

Fotografia sportowa to dość wymagająca dziedzina fotografii zarówno dla fotografa, jego umiejętności, jak i sprzętu jaki powinien posiadać. By wykonać dobre zdjęcia w czasie imprez sportowych trzeba wykształcić w sobie pewne nawyki, które są niezbędne by efekt końcowy był zadowalający zarówno dla mnie jak i dla klienta. Wyszukiwanie decydujących momentów, ciekawych ludzi, planowanie, przewidywanie oraz znajomość dyscypliny , którą aktualnie fotografujesz – to wszystko jest niezbędne aby wykonać dobre zdjęcia sportowe , czy fotoreportaż z imprezy sportowej. Nie trzeba kupować sprzętu wartego dziesiątki tysięcy złotych by robić dobre zdjęcia sportowe. W tym przypadku, podobnie jak w innych dziedzinach fotografii, niezbędna jest wiedza dotycząca wykorzystania możliwości swojego aparatu, możliwości wykorzystania światła zastanego oraz kreatywność. Prawdą jest również , że nie wystarczy nam aparat kompaktowy wiedza i kreatywność, ale pamiętajmy, że to nie aparat robi zdjęcia a fotograf.

Zdjęcia sportowe – reportaż

W zależności od dyscypliny, którą fotografuję dobieram odpowiedni sprzęt. W ciasnym pomieszczeniu przyda się obiektyw szerokokątny, a fotografując z daleka na pewno niezastąpiony będzie teleobiektyw. Moim zdaniem, uchwycenie decydującego momentu, zrobienie dynamicznych zdjęć w ruchu, wykorzystanie światła i cienia to najważniejsze umiejętności jakie powinien posiadać fotograf sportowy. Gdy robię fotoreportaż z imprezy sportowej, oprócz samego wydarzenia, które fotografuję, zwracam również uwagę na kibiców i osoby obserwujące dane wydarzenie, gdyż uchwycenie ich emocji jest równie ważne jak emocji zawodników.

Aranżowane sesje zdjęciowe – jak powstają?

Gdy robię sportowe sesje zdjęciowe aranżowane wybieramy miejsce – może to być boisko, siłownia, czy studio i przy wykorzystaniu zarówno światła zastanego jak i oświetlenia studyjnego robimy sesję zdjęciową na najwyższym poziomie. Nie ważne czy pasjonuje Cię piłka nożna, tenis czy joga, jeśli chcesz to uwiecznić to zapraszam do kontaktu. 

Do kogo skierowana jest moja oferta fotografii sportowej? Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Moja oferta skierowana jest do firm, agencji, producentów odzieży sportowej oraz osób prywatnych pasjonujących się sportem, które chcą mieć wspaniałą pamiątkę w postaci zdjęć. Na życzenie klienta wykonuję reportaż z imprez sportowych oraz sesje sportowe aranżowane.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty fotografii sportowej

– ważne wydarzenia uchwycone okiem profesjonalnego fotografa
– wspaniała pamiątka na długie lata
– indywidualne podejście do każdego wydarzenia i wymagań klienta
– kreatywne podejście podczas każdej sesji
– profesjonalna obróbka graficzna i retusz zdjęć (w przypadku sesji sportowych aranżowanych)
– stworzenie i publikacja galerii zdjęć w internecie (chronionej hasłem)

Cennik fotografii sportowej

Zobacz Galerię

Fotografia sportowa robiona przeze mnie to również sesje sportowe oraz zdjęcia sportowe w formie fotoreportażu. Reportaż z imprez sportowych

Przykładowe realizacje:

Najbardziej motywująca sesja zdjęciowa

Kacper Gomólski – sesja wizerunkowa

Marta Mroczkowska –  IFBB Bikini Fitness 

Sesja sportowe trenera personalnego

Sesja sportowa trenerów Fitness Puls

King of Europe – krótki fotoreportaż

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.