95-100 Zgierz, ul. Wilamowska 20, Polska

Fotografia modowa

Fotografia modowa – czym tak naprawdę jest?

Jeśli miałbym się podjąć opisu tego typu fotografii najpierw podzieliłbym ją na 3 typy:

– fotografia fashion

skupiamy się przede wszystkim na wyeksponowaniu odzieży. Zdjęcia robione są na modelu, modelce których wizerunek jest bardzo istotny i ma współgrać z wizerunkiem danej marki. Fotografia fashion nie ogranicza nam wielkości kadru – są to zarówno szerokie perspektywy, jak i wąskie, odważnie cięte coraz modniejsze kadry.

fotografia glamour

tutaj najważniejszym fotografowanym obiektem jest kobieta, ubranie stanowi jedynie dodatek. Całość przygotowań do sesji zdjęciowej, ubiór, makijaż fryzura mają na celu pokazać seksapil i kobiecość modelki.

fotografia beauty

to bardzo czyste, wręcz krystaliczne wąskie kadry urody, najczęściej twarzy lub włosów, wykorzystywane w reklamach kosmetyków, biżuterii , salonów piękności lub pracy wizażystów.

Fotograf modowy – jak go wybrać do swojego zlecenia?

Po pierwsze styl. Każdy fotograf modowy ma swój styl i wybierając go trzeba na to zwrócić baczną uwagę. Wchodząc na stronę internetową fotografa widzimy jakie zdjęcia robi i czego po nim się możemy się spodziewać zatrudniając go u siebie. Czy robi różne projekty? Czy jest mocno wyspecjalizowany i jego styl widać bardzo na wszystkich zdjęciach? Jeśli chcemy aby nasza sesja zdjęciowa była wyrazista, kadry były odważnie cięte, ale fotograf, z którym zamierzamy podjąć współpracę nigdy nie robił takich zdjęć bo specjalizuje się w sensualnych, delikatnych kadrach wtedy powinniśmy mieć wątpliwości czy on jest odpowiednią osobą do naszego projektu.

Po drugie doświadczenie. To bardzo ważny element w wyborze naszego fotografa mody. Też kiedyś zaczynałem pracę w fotografii i jestem zdania, że nie należy nikogo od razu skreślać, ale jeśli ktoś nie pracował w studio, to będzie mu ciężko odpowiednio ustawić oświetlenie. Nie wspominając już o podążaniu za światowymi trendami. I odwrotnie, ktoś kto pracował tylko w studio najprawdopodobniej będzie miał problemy w pracy w plenerze. Profesjonalna fotografia mody w sesjach plenerowych wymaga umiejętności łączenia światła zastanego ze sztucznym, a to już nie jest takie proste. Oświetlenie i umiejętność jego dopasowania do charakteru sesji, stylizacji, czy urody modelki to bardzo ważny element , jak nie najważniejszy w pracy fotografa.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty fotografii mody?

– doradzam w doborze najlepszej formy zdjęć modowych
– posiadam duże doświadczenie w pracy zarówno w studio jak i w sesjach plenerowych
– posiadam swoją bazę modelek, współpracuję z agencjami i organizuję castingi na modeli modelki na życzenie klienta
– posiadam przenośny sprzęt studyjny, który umożliwia mi wykonanie sesji zdjęciowej w każdym miejscu na świecie.
– sam wykonuję retusz i postprodukcję zdjęć i tym samym odpowiadam w 100 % za powodzenie projektu.