95-100 Zgierz, ul. Wilamowska 20, Polska

Sesja buduarowa, sesja kobieca

IMG_9291-Edit-2-2

Sesja buduarowa, sesja kobieca – czym tak na prawdę jest?

Sesja buduarowa nic innego jak zmysłowa sesja zdjęciowa ukazująca piękno kobiety i jej ciała. To nie jest sesja aktu – całkowicie naga sesja. Zdjęcia buduarowe, które ja wykonuję, mają ukazać zmysłowość i emocje, a nie nagość. Oczywiście zakres sesji zależy od klientki a zmysłowość na zdjęciach można już pokazać w swetrze czy luźnej bluzce. Każda kobieta przed taką sesją na pewno zadaje sobie pytania: Czy będę umiała zapozować, czy się do tego nadaję? Odpowiadam. Tak, będziesz umiała i nadajesz się a moim zadaniem jest uchwycenie właśnie Twojego piękna.

Gdzie może odbyć się sesja?

Możliwości jest wiele. Ja odchodzę od sesji w studio. Czasami przyjeżdżam do domu klientki i tam organizujemy małe studio, czasem wynajmujemy jakieś miejsce – apartament, pokój hotelowy, a czasem spotykamy się w plenerze. I to własnie głównie dzięki temu, że sesja buduarowa odbywa się za każdym razem gdzie indziej, każda jest jedyna w swoim rodzaju, bo niepowtarzalne jest miejsce, modelka i pomysł na sesję.

Jak się przygotować?

Kolejne nurtujące pytania – Jak się przygotować do sesji? Co zabrać na sesję? Jak się uczesać, umalować? Wszystko to zależy od tego co ustalimy, jaki charakter będzie miała sesją, czy będzie bardzo zmysłowa, czy może trochę bardziej odważna. Na pewno na sesję masz zabrać dobry humor. Jeśli chodzi o ubrania ja polecam zabrać luźny sweterek, zakolanówki – od tego zazwyczaj zaczynam zdjęcia, abyś mogła się poczuć swobodnie. Jak już zobaczysz pierwsze efekty zdjęć atmosfera się luzuje, ujęcia wychodzą coraz lepsze to można przejść np do bielizny. Zdjęcia w bieliźnie to chyba główny punkt sesji buduarowej i zazwyczaj najwięcej jest takich własnie ujęć. Do każdej sesji jesteś odpowiednio umalowana i uczesana przez moją wizażystkę gdyż jest to bardzo ważny element sesji i musi być odpowiednio wykonany.

Obróbka zdjęć

Każde zdjęcie poddane jest obróbce graficznej. Wykonuje retusz niedoskonałości skóry, poprawę kontrastów, nadaję presety kolorystyczne. Stopień ingerencji Photoshopa w zdjęcie jest niewielki, gdyż fotografia buduarowa nie ma emanować sztucznością ale zmysłowością, ale również to jest ustalane indywidualnie.

Czy zdjęcia będą gdzieś publikowane?

To jest bardzo ważne pytanie, gdyż każdy komu zależy na zachowaniu prywatności nie chce aby zdjęcia szczególnie tego typu ukazały się gdziekolwiek. Podobnie jak każdy inny aspekt sesji ten również jest ustalany indywidualnie. Często po sesji okazuje się, że zdjęcia wyszły tak pięknie, że żal byłoby ich gdzieś nie pokazać. Ale to Ty decydujesz czy ja jako fotograf będę mógł je gdziekolwiek opublikować i nigdy bez zgody klientki, modelki nie opublikowałem, żadnego zdjęcia.

Sesja buduarowa – jaka cena?

Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń, o których pisałem powyżej. W zależności czy miejscem wykonania sesji ma być Warszawa, Łódź, Wrocław, czy Kraków cena może się różnić. W związku z tym, że sesje wykonuje na terenie całej Polski (i nie tylko) nie posiadam uniwersalnego cennika.

Efekt końcowy

O tym nie będę się rozpisywał… Po prostu zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojej klientki, która przyjechała do mnie specjalnie ze Słowacji. Zaznaczam, że nie jest ona profesjonalną modelką.

>> GALERIA<<

sesja buduarowa sesja kobieca zdjęcia buduarowe